W realizacji programu dydaktyczno-wychowawczego Przedszkole korzysta z pomocy wsparcia różnych instytucji i organizacji działających na terenie miasta.

Są to szczególnie:

• Urząd Miasta Białegostoku
  • Kuratorium Oświaty
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2
  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
  • Wojewódzka Komenda Policji
  • Szkoła Podstawowa nr 20
  • Akademia Języków Obcych LEKTOR

Akademia od wielu lat prowadzi zajęcia z języka angielskiego dla dzieci z przedszkola. Są to atrakcyjne zabawy i ćwiczenia dostosowane do możliwości dzieci. Rodzice mogą zapoznać się z nimi podczas zajęć otwartych, a efekty nauki obejrzeć podczas podsumowania pracy na uroczystym zakończeniu każdego roku szkolnego.

• Centrum Edukacji ATUT

Ogólnopolska firma obsługująca kompleksowo placówki oświatowe. W naszym przedszkolu prowadzi od wielu lat zajęcia gimnastyki korekcyjnej wraz z badaniami wad postawy u dzieci oraz warsztaty tańca towarzyskiego.

• Agencja Rynku Rolnego
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zachęta”
  • Zakład krawiecki HANSA
  • Fundacja „Kudłaty Przyjaciel”
  • Rodzinny Ogród Działkowy "Plażowy"

Przedszkole prowadzi współpracę z Rodzinnym Ogrodem Działkowym "Plażowy". Odwiedzamy działkowców w różnych porach roku i obserwujemy ich prace, korzystamy z istniejącego tam placu zabaw, organizujemy imprezy plenerowe w działkowej świetlicy.W ubiegłym roku zaproponowano nam wyznaczenie niewielkiej działki, na której nasze dzieci mogłyby zdobywać doświadczenia ogrodnicze. Oczywiście chcemy skorzystać z tej inicjatywy i jeszcze przed zimą przystąpić do zagospodarowania naszej działeczki.

• Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii Białystok "Dzieci Białegostoku"

We współpracy ze Stowarzyszeniem przedszkole bierze udział w akcji "Wózki za nakrętki" polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek. Dochód ze zbiórki jest przeznaczany na zakup kolejnych wózków inwalidzkich osobom potrzebującym. Akcja trwa już ponad dwa lata, podczas których udało się zebrać ponad 50 ton nakrętek. Dzięki temu Stowarzyszenie wspomogło Emilię Pietruczuk, której zbiórka nakrętek umożliwiła wyjazd do Turcji na turnus rehabilitacyjny oraz zakupiło trzy wózki inwalidzkie, które otrzymali: Marcin (23 lata) i Wiktoria (7 lat) z Białegostoku oraz Marcin (14 lat) z Płonki Kościelnej. Łączna wartość zakupionego sprzętu  wyniosła około 24 tysięcy złotych. W tym momencie zbieramy na wózek inwalidzki Wojtkowi z Białegostoku. Uśmiech

Pro joomla themes, plogger hosting.